Vpis v višješolske strokovne programe je v teku
Ekonomist
Inženirske vede
Medijska produkcija

Na Višji strokovni šoli Academia Maribor potekajo vpisi na še prosta mesta v 2-letnih študijskih programih:
- Ekonomist – Komercialist (dvojna diploma)
- Ekonomist – Računovodja (dvojna diploma)
- Ekonomist – Turizem
- Inženir gradbeništva (dvojna diploma)
- Inženir strojništva (dvojna diploma)
- Inženir varovanja
- Inženir medijske produkcije – Fotografija (dvojna diploma)
- Inženir medijske produkcije – Video produkcija (dvojna diploma)
- Inženir medijske produkcije – Spletna produkcija (dvojna diploma)
- Inženir medijske produkcije – Grafično oblikovanje (dvojna diploma)
Vpis poteka vsak delavnik med 9. in 18. uro na sedežu šole, Glavni trg 17B v Mariboru. S seboj potrebujete maturitetna spričevala, osebni dokument in osebno fotografijo.
Študenti medijske produkcije pa za uspešen pričetek študija opravite še preizkus nadarjenosti, ki bo v petek, 28. septembra ob 16. uri. Več tukaj.
Možnost brezplačnega študija
Višja strokovna šola Academia Maribor je bila skupaj s konzorcijskimi partnerji in prijaviteljem uspešna pri prijavi na javni razpis “Izvajanje programov nadaljnjega poklicnega izobraževanja in usposabljanja 2018–2022” Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport R Slovenije. Več informacij o vključitvi tukaj.
Štipendijski sklad Academia 2za1
Štipendijski sklad Academia v študijskem letu 2018/2019 razpisuje štipendije v skupni vrednosti 290.000 EUR.
Pogoj:
- na študij Višje strokovne šole Academia se vpišite skupaj s prijateljem, sodelavcem ali sorodnikom in obema priznamo štipendijo v višini 50 % šolnine v prvem letu študija.
Ugodnosti se ne seštevajo, prav tako ne v primeru vključitve v projekt MUNERA3.
Na voljo tudi državne štipendije, štipendije za nadarjene ter občinske in kadrovske štipendije. Več





