Vas zanima študij pri nas?
Izpolnite spodnji obrazec za prijavo v program. V roku enega dneva vam bomo posredovali vse potrebne informacije o vpisu.
Grafično oblikovanje
V diplomskem delu je obravnavano oblikovanje uporabniškega vmesnika mobilne aplikacije − AI asistenta za mentalno zdravje, s ciljem izboljšanja duševnega počutja uporabnikov s pomočjo naprednih tehnologij.
Aplikacija uporabnikom omogoča enostavno in dostopno beleženje svojih misli, občutkov in čustev v obliki vizualnega dnevnika, pri čemer umetna inteligenca pomaga pri analizi teh zapisov ter uporabnikom nudi personalizirane nasvete in orodja za obvladovanje stresa ter drugih psiholoških težav.
V sklopu oblikovanja aplikacije je bila v orodju Figma ustvarjena zasnova uporabniškega vmesnika, kjer je bila pozornost posvečena preprostosti uporabe, intuitivnosti in vizualni privlačnosti, da bi uporabnikom omogočila čim bolj prijetno izkušnjo ob uporabi.
Aplikacija omogoča zapisovanje dnevnih občutkov in čustvenih stanj v obliki besedilnih in vizualnih zapisov, ki jih analizira AI asistent. Na podlagi teh zapisov asistent uporabnikom nudi priporočila, vaje za obvladovanje stresa, meditacijo, sproščanje in druge tehnike, ki pomagajo pri izboljšanju duševnega zdravja.
Aplikacija je zasnovana tako, da uporabnikom omogoča samopomoč ter samorefleksijo, kar jim omogoča, da bolje razumejo in obvladujejo svoja čustva ter težave. Ena ključnih funkcionalnosti je spremljanje napredka skozi čas, kjer uporabniki lahko opazujejo svoje spremembe in napredek, kar jim omogoča večje zavedanje o svojem duševnem zdravju.
Z aplikacijo želim uporabnikom ponuditi orodje, ki je dostopno, uporabniku prijazno in učinkovito pri obvladovanju vsakodnevnih stresov ter duševnih izzivov.
V nalogi so analizirane tudi obstoječe rešitve na področju mentalnega zdravja, s poudarkom na aplikacijah, ki uporabljajo umetno inteligenco za analizo čustev in ponudbo personaliziranih nasvetov.
Delo predstavlja pomemben prispevek k oblikovanju orodij, ki podpirajo duševno zdravje in omogočajo lažje obvladovanje čustvenih izzivov v vsakdanjem življenju, hkrati pa ponuja potencial za širšo uporabo v različnih kontekstih, kot so terapija, samopomoč in preventiva v duševnem zdravju.
Izdelek študentke si lahko ogledate v spodnjem videu: